SET

NIE WIEM JAK TO PANI POWIEDZIEĆ

PRZEKAZYWANIE RODZICOM TRUDNYCH INFORMACJI

 

 

Współpraca na płaszczyźnie szkoła - dom opiera się wymianie informacji, które często są bardzo trudne zarówno dla przekazującego je nauczyciela, jak i dla rodzica konfrontującego się ze swoim wyobrażeniem o dziecku.

 

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w procedury, które pozwolą (bez obaw o niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie granic) zaplanować indywidualne spotkanie z rodzicem. 


 

Rozmowa z opiekunem dziecka o...

  • trudnym zachowaniu dziecka
  • niepokojących objawach (często wymagających konsultacji ze specjalistą) i o tym jak wspierać rodzica w rozpoczęciu tej drogi
  • słabych wynikach w nauce
  • trudnościach w kontaktach z rówieśnikami

...jest trudna, ale nie musi prowadzić do konfliktu, niszczyć relacji z rodzicem.

 

Wazne żeby wiedzieć jak sobie radzić z mechanizmem zaprzeczania, obronną reakcją polegającą na przerzucaniu uwagi na inne problemy, rozmywaniu tematu i sytuacją, w której rodzic ... płacze lub po raz kolejny 'przyjmuje do wiadomości'. Każdy nauczyciel musi wiedzieć jak rozmawiać z rodzciem, żeby nie budować relacji opartej na wzbudzaniu poczucia winy u rodzica.

 

 

 


Czas trwania                   3 -4 godziny dydaktyczne
Koszt                               40 złotych od osoby
Liczba uczestników        minimum 15 osób

Szkolenia poza Łodzią wyceniane są indywidualnie.Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat uczestnictwa oraz profesjonalne materiały szkoleniowe.