'A JA TEGO PISAŁ NIE BĘDĘ' - PRACA Z TRUDNYM ZACHOWANIEM UCZNIA

AGRESJA, OBNIŻONA SAMOKONTROLA, ZABURZENIA EMOCJONALNE

Celem szkolenia jest jak wyposażenie uczestników w  techniki radzenia sobie z prowokacyjnymi zachowaniami na lekcji min agresja słowną, opozycyjnością. Szkolenie wyposaża również w metody pracy długoterminowej z uczniem trudnym. Większość przedstawianych metod pracy opiera się nie tylko na tym, co można 'zrobić z uczniem' ale również na tym, co dorosły może zmienić modyfikując swój sposób wyrażania emocji i reagowania na zachowanie dziecka.

oferujemy Państwu dwie wersje szkolenia dotyczące trudnych zachowań ucznia

wersja podstawowa - 5 godzin dydaktycznych

• radzenie sobie z prowokacją słowną ucznia, opozycyjnością, odmową współpracy
  • agresja impulsywna i zsocjalizowana: dwie różne kategorie zachowań trudnych, dobór konkretnych metod działania w zalezności od potrzeb ucznia
  • 'Michał jest uczniem agresywnym...' - jak przełożyć to co nazywamy 'chamstwem' i 'brakiem wychowania' na objaw i jak zaplanować pracę z określoną trudnością ucznia?
  • wybuch złości na lekcji - jak zapobiegać i radzić sobie kiedy jest za późno na zapobieganie
  • metody pracy z obniżoną samokontrolą - rozwijanie umiejętności konstruktywnego wyrażania złości
  • wzmacnianie zachowań prospołecznych - techniki pracy długoterminowej

Koszt
Liczba uczestników

5 / 6 godzin dydaktycznych
50 zł od osoby
minimum 14 osób

Wszyscy uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia ukończenia szkolenia.

wersja rozbudowana - 10 godzin dydaktycznych,

czyli wersja podstawowa poszerzona o następujące zagadnienia:

• 'Michał, ty jednak jesteś niegrzeczny' - błędne koło mechanizmu etykietowania, wsparcie ucznia w wychodzeniu z roli
  • współpraca z rodziną ucznia sprawiającego trudności wychowawcze
  • praca z wybuchem złości
  • 'I co my z nim zrobimy' - wszechstronny model współpracy w szkole, dobór metod do indywidualnych potrzeb ucznia (praca nad przypadkiem)

Obydwie wersje szkolenia oparte są na analizie realnych sytuacji, jakie miały miejsce w trakcie prowadzenie zajęć,

wypowiedzi uczniów i sytuacji konfliktowych, które wymagały interwencji. Omawiane strategie działania, są konkretnymi wskazówkami do pracy na terenie szkoły.

Czas trwania                     10 godzin dydaktycznych
Koszt                                 90 złotych od osoby