SET

DLACZEGO MĘŻCZYŹNI NIE SŁUCHAJĄ A KOBIETY NIE POTRAFIĄ CZYTAĆ MAP

Państwo Pease, znani z wielu publikacji dotyczących mowy ciała i komunikacji niewerbalnej, w przystępny sposób tłumaczą różnice międzypłciowe, na które natrafiamy nieustannie w codziennym życiu

 

 

Autorzy zadają nurtujące pytania, np.:

  • Czemu mężczyzna nie może jednocześnie prasować, rozmawiać przez telefon i słuchać rada, a kobieta robi to bez problemu?
  • Czemu mężczyzna nie potrafi znaleźć masła w lodówce?
  • Dlaczego, gdy kobieta czyta mapę, obraca ją we wszystkie strony, nie wie gdzie jest północ i nie potrafi parkować równolegle?
  • Dlaczego kobieta tyle mówi, a mężczyzna tak niewiele?
  • Czemu mężczyzna woli doradzać niż słychać rad?

Książa nie jest kolejnym tandetnym poradnikiem dla pokłóconych kochanków, pełnym uprzedzeń i stereotypów, lecz błyskotliwym i niejednokrotnie dowcipnym tekstem, który kobiety z Wenus i mężczyzn z Marsa twardo sprowadza na ziemię, łagodząc męsko-damskie nieporozumienia.  Barbara i Allan Pease, opierając swoje wnioski na solidnej bazie danych socjologicznych i biologii ewolucyjnej, jak również badań nad mózgiem, czynią z nas samych przedmiot rzetelnej obserwacji i sprawiają, że nasze różnice międzypłciowe zamiast nas dzielić jak dotychczas, w końcu nas uzupełniają.

Polecam również studentom, łasym na skarby odkryć psychologii ewolucyjnej.

 

Autorzy: Pease Allan, Pease Barbara
Wydawnictwo: Rebus