SET

JAK MÓWIĆ ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY, JAK MÓWIĆ ŻEBY DZIECI DO NAS MÓWIŁY

Jak pomóc dziecku radzić sobie ze swoimi uczuciami? Co robić, jak ma napad złości? Jak zachęcać je do współpracy i samodzielności?


Autorki, na podstawie warsztatów i spotkań z rodzicami, stworzyły swoisty poradnik dobrego rodzicielstwa. Proponują odejście od starych, nieskutecznych wzorców wychowania na rzecz świadomego, dojrzałego, satysfakcjonującego rodzicielstwa.

 

Największą siłą tej książki jest prostota i całkowite wyeliminowanie teorii – autorki pokazują nie tylko nowe metody wychowawcze, ale przede wszystkim  konkretne sposoby ich wdrożenia. Publikacja pełna jest różnorodnych przykładów tego, jak mówić i co robić, a czego unikać w kontakcie z dzieckiem. Informacje są przekazane w formie pomocnych dialogów, ćwiczeń, zabawnych rysunków, pytań i odpowiedzi, historii z życia rodziców – dodatkowo, wydanie polskie poszerzone jest o suplement zawierający doświadczenia rodziców polskich.

 

Książka napisana jest prostym i przystępnym językiem, który zachęca do czytania i stosowania praktycznych wskazówek w niej zawartych. Będzie nieocenioną pomocą nie tylko dla każdego rodzica, ale też pedagoga, psychologa czy wychowawcy.Powinna być obowiązkowym podręcznikiem dla każdego rodzica.

 

Adele Faber

Alaine Mazlish

 

Wydawnictwo Media Rodzina