SET

PRZEŚLADOWANIE W INTERNECIE

KOMPUTER, INTERNET, TELEFON KOMÓRKOWY - TECHNOLOGIA PRZEMOCY

 

 

Profilaktyka cyberprzemocy

 

Celem szkolenia jest wyposażenie nauczycieli w wiedzę dotyczącą zagrożeń związanych z możliwościami jakie daje Internet i  w umiejętność postępowania w syuacji cyberprzemocy. Nauczyciel musi nie tylko rozumieć co mówi do niego uczeń ('prosze pani ja się zabiję  bo zniszczyli mnie na Asku') ale też powinien znać procedury i udzielic informacji rodzicom swoich uczniów.

 

 

  • „Na nękanie w necie trzeba sobie zasłużyć..." - mity nt. przemocy w Internecie
  • „A ja mam 530 znajomych na FB ..." - czy to jest bezpieczne? Zabezpieczanie profilu na portalu społecznościowym. Jak powinien wyglądać bezpieczny profil? profil nauczyciela w portalach społecznościowych - co nie ejst dobrym pomysłem w kontakcie z uczniami?
  • Ask / Roll chaty i wiele innych - czy wiesz co robią Twoi uczniowie w Internecie? Potrafisz im pomóc kiedy stają się ofiarą i narażają się na niebezpieczeństwo? Galerie zdjęć - czy wiesz co dzieje się z Twoimi zdjęciami z wakacji?
  • Procedury reagowania na ujawniane przypadki cyberprzemocy - pomoc uczniowi, który jest ofiarą przemocy
  • Co każdy wychowawca musi umieć przekazać rodzicom?
  • Propozycje ćwiczeń zwiększających bezpieczeństwo w Sieci i uwrażliwiwających na konsekwencje (równiez prawne) określonych działań - do realizacji z uczniami

 

 

Czas trwania                   4 godziny dydaktyczne

Koszt                               40 złotych od osoby

Liczba uczestników         minimum 14 osóbIstnieje możliwość negocjacji cen.